Kompresor Revizyonu

EFOR SOĞUTMA,  Türkiye’ye ithal edilen tüm marka ve model kompresörlerin (Pistonlu, Vidalı, Santrifüj tip Kompresör) yedek parça stok’unu bulundurarak, gerek yurtdışı parça temini yaparak müşterilerimize en hızlı çözüm ortağı olarak kalite standartlarımızdan ödün vermeden, (Orijinal yedekparça kullanımı yaparak) tekniğine uygun revizyonları, verim kaybı olmadan yapmaya devam etmektedir.

Komresörünüz atelyemize alındıktan sonra yapılan işlemler;

Arızalı kompresör mekanik atölyemize alınır ve teknik ekibimiz tarafından demonte edilir.

Demontaj işlemi esnasında resimleri çekilir. Sökülen mekanik parçalar (biyel kolları, pistonlar, krank vs.) teknik ölçümlere tabi tutulur.

Sökülen mekanik parçaların fabrika aşınma limitleri dahilin de olup olmadığı kontrol edilir.

Arıza veya aşınma tespit edilen parçaların resimleri çekilir ve teknik rapor hazırlanarak müşteriye mail yoluyla ulaştırılır.

Müşterilerimize Kompresör Mekanik Overhaul teklifi beraberinde sunulur. Teklif onayına müteakip aynı şekilde montaj esnasında da resimler çekilir kamera görüntüleri alınır ve kompresör toplanır.

Toplama işlemi tamamlanan kompresör test standında çalıştırılır. Amper kontrolü, meger testi, yağlama basınç kontrolü yapılır. Titreşim testleri, detaylı stator kontrolleri yapılır.

Test bölümünde yapılan tüm ölçüm ve kontrol sonuçları Kontrol Cetveline ve bilgisayara kayıt edildikten sonra boyama bölümüne alınır. Kompresör boyama işlemi öncesinde kompresör körlenerek azot gazı basılır kaçak kontrolü yapılır. Kaçak olmadığından emin olunduktan sonra kompresörler boyanır.

Boya işleminden sonra kompresör paketlenerek müşteriye teslim edilir veya müşterinin isteği doğrultusunda montaj ve devreye alma işlemi yapılarak kompresör çalışır vaziyette teslim edilir.

Yaptığımız işlemler sonucu fabrika standartlarımıza dönen kompresör, yapılan işlemler dahilinde oluşabilecek hatalara karşı; yanlış kullanım, yetkisiz kişilerce müdahale edilmemesi, elektrik voltajı ve tesisatından kaynaklanabilecek arızalar haricinde garantimiz altındadır.